Diatech - Kansız şeker ölçüm cihazı

“KANSIZ” ŞEKER ÖLÇÜM CİHAZI DESTEKLERİNİZLE HAYATA GEÇSİN

 “İyi fikirler zorluklardan doğar” derken haklılardı. Henüz 15 yaşında Tip 1 diyabet hastası olduğumu öğrendiğimde, hastalığın zorluğuyla mücadele ederken, sadece kendimin değil, tüm diyabetlilerin yaşam standardını iyileştirecek bir şeyin hayalini kurdum ve onu gerçekleştirme amacıyla yola çıktım. Arkadaşlarımla birlikte başlattığımız ve üniversite bitirme projesinde tasarlayarak prototipini ürettiğimiz “Kansız Şeker Ölçüm Cihazı” Diatech’i desteklerinizle hayata geçirmeyi, tüm diyabet hastalarıyla buluşturarak hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz.

 Kansız ve acısız bir biçimde kan şekerinizi ölçebileceğiniz Diatech, ölçüm yapmak için ışık yolunu kullanan yerli bir üründür. Diyabet hastalarının kan ölçümleri için parmaklarını delme zorunluluğunu ortadan kaldıran bu ürün, cep telefonlarına bluetooth üzerinden bağlanarak istatistik tutabilmesi ve bu verileri bulut tabanlı bir sistemde depolayabilmesiyle diğerlerinden ayrılıyor. Bu da, tüm verileri sürekli olarak gözlemleyebilmenize ve doktorunuzla daha iyi iletişim kurup daha sağlıklı sonuçlar elde etmenize olanak sağlıyor.

 Diyabet hastalarına umut ışığı olacak cihazımızın hayata geçmesi için desteklerinizi bekliyoruz.

 Hedefe Odaklandık…

 Diyabetle 2008 yılında tanıştım. Bu tanışıklık beni olduğumdan daha azimli kıldı ve diyabetle ilgili sıradan üzücü bir hikâye değil, tüm diyabetlilere yardım edecek bir düşünceyi hayata geçirme fikrini beraberinde getirdi: Yerli ve kansız bir şeker ölçüm cihazı yapmak. Araştırma ve ölçümlerini yaptığımız cihazımızın prototipini sonunda ortaya çıkardık, geliştirilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 Ankara Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen YEDP ve TechAnkara Proje Pazarı, KOSGEB Genç Girişimciliği Geliştirme Programı, Sanofi “Sen Bul Diyabet Kolaylaşsın” Yarışması gibi yarışmalara katıldık ve çeşitli dereceler elde ettik.

 Çalışmalarımıza destek vermesi için birçok destek kurumuna başvuruda bulunduk. Türkiye’deki diyabet pazarının küçük olduğunu ve ürünümüzün ticarileşemeyeceğini söyleyerek destekte bulunmak istemeyen kurumlar her ne kadar moralimizi bozduysa da TechAnkara Proje Pazarı’nda TTGV’den aldığımız “ideanest Özel Ödülü” ve Gazi Üniversitesi Teknopark’tan aldığımız “Ofis Ödülü” gibi ödüller projemize daha da büyük inançla sarılmamızı sağladı.

 Projeyi gerçekleştirme hayaliyle çıktığımız yolda şimdi sizlere ulaşmamızı sağlayan ideanest’te yer alıyoruz.

 Şeker Ölçümüne Yeni Bir Boyut Katacak…

 Biz Diatech’i pek çok farklı neden için tasarladık ve geliştirdik:

·       Çocukları uzaktayken onların şeker kontrollerini gerçekleştiremeyen ya da evlatlarının parmaklarını delmek istemeyen ebeveynler,

·       Sosyal ortamlarda şeker ölçümü yapmakta zorlanan diyabetli gençler,

·       Birçok değişik kaygıyla şeker ölçümü yapmak istemeyen diyabetli yaşlılarımızı düşündük.

Diğer kan şekeri ölçüm cihazlarından farklı olarak Diatech’te stribi, parmak delme aparatını ve cihazın kendisini taşımak zorunda kalmıyorsunuz. Kompakt tasarımı sayesinde Diatech’i muhafaza etmek de çok kolay.

 Daha konforlu bir yaşam ve daha iyi bir tedavi için şimdi size ihtiyacımız var. Sizin de destekleriniz ile %85’lik doğruluk oranını %95’in üzerine taşımamız mümkün. Yapılacak olan yeni AR-GE çalışmalarıyla başarılarını arttıracak olan bu ürün, diyabetli hastaların yaşam konforunu yükseltecek.

 Hedefimize ulaşmak için desteklerinizi bekliyoruz!

Referans bulunamadı..
ömer alperen
Hacer Ünlü
sertunc selen
Cengizhan Yurdakonar
Gökhan Kavruk
Tahmisci Ltd.Şti.
MUSTAFA AKILLI
Murat Kucukgirgin
KEMALİYE KÜLTÜR VE KALKINDIRMA DERNEĞİ
FULYA GÜVENÇ
Burak Olgun
Kıymet özge Yavuz
VEDAT KARAMUSTAFAOĞLU
TTGV
Suha Koçtekin
Merve Yaşaroğlu
Nurettin Işildak
SİMGE İNŞAAT LTD.
MEHMET FATİH ÇETİNKAYA
Gizli Bağışcı
Gizli Bağışcı
Gizli Bağışcı
Dogan Taskent
Ferhat Fikri ÖZEREN
3 5
ZÜLFİKAR ÇELİK
Begum Sahin
gürkan ertuğrul
HÜSNÜ YELOĞLU
kaan aksay
SİNAN GÜRSOY
Zeki Özkan
HALİL AKDAOĞAN
Nurgül Yılmaz
abdulkadir gündüz
HASAN SUAT ÇETİNKAYA
Ayberk Ayrenk

Toplam Bütçe:

Alper Çetinkaya

Mekatronik Mühendisi

Göksu Yılmaz

Mekatronik Mühendisi

Cihan Yaylalı

Mekatronik Mühendisi

  • Proje başlangıcı 01.03.2018
  • Malzeme temini ve elektronik devre çizimi 31.03.2018
  • Mekanik tasarım 30.04.2018
  • Optik düzeneğin tasarlanması 01.06.2018
  • Testler 01.07.2018
  • Kalibrasyon 01.08.2018
  • Proje sunumu 14.09.2018