TTGV ileride yeni becerilere sahip olması gerekecek, geleceğin işgücü ve ülkemizin yarınları olan öğrencilerimiz ve onları eğiten öğretmenlerimiz için dijital dönüşüm eğitim programını “Yarını İnşa Et” adıyla başlatmıştır. Projeye 2018 yılı için Milli Eğitim Bakanlığı onayı alınmıştır.

 

o   “Yarını İnşa Et” programı ülkemizdeki 9-10-11. sınıf öğrencilerine yönelik bir eğitim programdır.

o   Programa gönüllü olarak katılan ve daha önce Arduino veya benzeri bir platformda çalışmış olan öğretmenler TTGV tarafından kendilerine ücretsiz sağlanan kitlerle 2 günlük uygulamalı elektronik ve programlama eğitimi alırlar.

o   Eğitim almış olan her öğretmen en fazla 4-5 öğrenciden oluşan gönüllü takımlarını oluşturur.

o   Gönüllü öğrenci takımları öğretmenlerinin rehberliğinde kendilerine TTGV tarafından sağlanan ücretsiz kitlerle sağlık, Çevre ve Enerji, Akıllı Şehirler, konu başlıklarında çevrelerinden belirledikleri sorunlara çözümler geliştiren projelerin demolarını oluşturmaya başlarlar.

o   Okullar tarafından görevlendirilecek proje koordinatörü öğretmenler TTGV’ye projedeki ilerleme hakkında bilgi verirler.

o   Demolarını tamamlayan öğrenci takımları projelerini TTGV tarafından hazırlanan formlara hikayeleştirerek ve görsellerle anlatarak aktarırlar ve bu formları program web sayfasına eklenmesi için TTGV’ye gönderirler.

o   Programın her döneminde en başarılı projeler bağımsız bir jüri tarafından seçilerek kamuoyuna açık bir etkinlikte ödüllendirilir.

o   Dönem başvuru ve değerlendirme takvimi projenin web sayfasında (www.yariniinsaet.org)  yayınlanır.

2018 yılı için hedefimiz 2.500 ÖĞRETMENİMİZİN 10.000 ÖĞRENCİ İLE 2.500 PROJE FİKRİ İÇİN 2.500 EĞİTİM KİTİ SAĞLAMAK. 

 

YARINI İNŞA ETMEK İÇİN TEKNOLOJİ EĞİTİM KİTİ BAĞIŞLAYARAK TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNE DESTEK OLUN.

Yarını İnşa Et Proje Tanıtım Filmi için tıklayınız...

Kampanya Güncesi

Paylaş