Sosyal fayda sağlayacak teknoloji tabanlı bir fikrin mi var? Fikrini kalabalığa onaylatman, projen için tohum fonu sağlaman için ideanest ve BİGG Marka yanında!

Bilkent CYBERPARK olarak “TÜBİTAK BİGG 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği” programı kapsamında 1. aşama faaliyetlerini yürüterek sağladığımız çeşitli mentörlük ve eğitimlerle girişimcilerimizin 200.000 TL hibe alarak şirketleşmelerine destek oluyoruz.

BİGG MARKA kapsamında alanında lider birçok kurumla iş birliği yaparak girişimcilerin erken aşamada dikey mentörlük almalarını ve potansiyel müşteri görüşmeleri yapmalarını sağlıyoruz. Bu sayede girişimcilerimiz iş planlarını ve girişimlerini daha güçlü temeller üzerine kurarak nitelikli iş planlarını oluşturabilmekteler.

Girişimlerimizin fikirlerini erken aşamada doğrulayabilmeleri amacı ile 2018 yılı 2. Dönem TÜBİTAK BİGG çağrısı kapsamında kitle fonlamanın ülkemizde yer alan bağış bazlı modeli IDEANEST ile birlikte bir çağrı programı hazırladık.

Yaratıcı olduğunu düşündüğün fikirlerinin gerçekten etkili olup olmadığını görmen için harika bir fırsat! Kitlesel fonlama sayesinde erken aşamada doğruladığın fikirlerinle daha hızlı ve daha sağlam yol alabilirsin.

Kimler, hangi projelerle katılabilir öğrenmek için ‘Kampanya Katılım Koşulları’ sekmesine göz atmayı unutma!

‘Katılım Süreci’ kısmından başvuru ve değerlendirme tarihleri hakkında bilgi alabilirsin.

Başvurunu bekliyoruz!

 

Sosyal fayda yaratacak teknoloji tabanlı bir iş fikri olması: sağlık ve iyi yaşam, akıllı şehirler, tarım,enerji,eğitim.
Üniversitelerin örgün öğrenim veren herhangi bir lisans programından mezun veya 1 yıl içerisinde mezun olabilecek kişiler. – Üniversitelerin herhangi bir yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı öğrenci veya mezun kişiler aşağıda belirtilen şartları taşımaları halinde başvurabilecektir; • Örgün öğrenim veren üniversitelerin herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenci, yüksek lisans veya doktora öğrencisi ya da lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini ön başvuru tarihinden en çok on yıl önce almış kişiler, • Daha önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında sermaye desteği almamış olmak, • Başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamak.

Tarihler:

Başvuru Dönemi: 1 Ekim-2 Kasım 2018

Değerlendirme Dönemi: 5-9 Kasım 2018

Kampanya Hazırlık Dönemi: 9-30 Kasım 2018

Kampanya Dönemi:  3 Aralık-3 Şubat 2019

Kampanya Güncesi

Paylaş